SMC Students Recognized During the 2015 Awards Ceremony

Guillermo L. Arce-Ruiz Sophomore Achievement Award in Academics
Anah Gail Bagwell Sophomore Achievement Award in Service
Anah Gail Bagwell Sophomore Ella Jordan Lynn Award
Matthew Reid Bishop Sophomore Achievement Award in Leadership
Matthew Reid Bishop Sophomore Kappa Sigma Alpha President’s Award
Matthew Reid Bishop Sophomore Psi Beta Award
Brookelyn Summer Brockelbank Sophomore Pioneer Peer of the Year Award
Robert Dalton Bryant Sophomore Paul S. Lofton, Jr. History Award
Sarah Rebecca Burns Sophomore Blue Granite Review Art Award – 3rd Place
Sarah Rebecca Burns Sophomore Blue Granite Review Prose Writing Award – 1st Place
Ian Duncan Clevenger Sophomore Achievement Award in Academics
Ian Duncan Clevenger Sophomore American Legion Award
Ian Duncan Clevenger Sophomore Chemistry Award
Ian Duncan Clevenger Sophomore Outstanding Pioneer Award
Lindsey Rebecca Corbett Sophomore Residence Life Hall of Fame Award
Lilasha Sharee Dervin Sophomore Achievement Award in Academics
Ryan Thomas Donohue Sophomore Biology Award
Ethan Zachariah Dye Sophomore Achievement Award in Athletics
Savannah Millen Edis Sophomore Religious Studies Award
Meredith M. Elm Sophomore Blue Granite Review Art Award – 1st Place
Heidin Antonio Espinal Freshman Physics Award
Heidin Espinal Freshman Mathematics Award
William Chandler Goodrich Sophomore A.J.R. Helmus Poetry Award – 1st Place
Adell Enrique Gordon Sophomore Achievement Award in Leadership
Adell Enrique Gordon Sophomore Music Department Award for Excellence
Adell Enrique Gordon Sophomore SGA Leadership Award
Patrice F. Haynes Sophomore A.J.R. Helmus Poetry Award – 3rd Place
Patrice F. Haynes Sophomore Outstanding Drama Student Award
Caroline Briana Hill Sophomore Achievement Award in Athletics
Caroline Briana Hill Sophomore Outstanding Pioneer Award
Shakira Laquesta Jackson Sophomore American Legion Award
DeAndre L. Johnson Sophomore Achievement Award in Athletics
Lorenzo Dante Larry Sophomore Achievement Award in Athletics
Jordan Jason Man Sophomore Computer Science Award
Faith-Nicole Yvonne Mendoza Sophomore Blue Granite Review Prose Writing Award – 3rd Place
Jeffrey Hunter Nelmes Freshman Blue Granite Review Prose Writing Award – 2nd Place
Khalid Emir Olenja Sophomore A.J.R. Helmus Poetry Award – 2nd Place
Mason Chandler Christian Painter Sophomore Music Department Award for Excellence
Christian Devont’a Pelham Sophomore Achievement Award in Athletics
Emily Elaine Pye Freshman Blue Granite Review Art Award – 2nd Place
Victor Antonio Ramirez Sophomore Achievement Award in Service
Victor Antonio Ramirez Sophomore Spanish Award – Native speaker
Harrison William Reed Sophomore Achievement Award in Leadership
Harrison William Reed Sophomore Residence Life Hall of Fame Award
Michala Rose Robinson Sophomore Achievement Award in Academics
Ashley Danielle Rogers Sophomore Achievement Award in Leadership
Ashley Danielle Rogers Sophomore Achievement Award in Service
Victoria Elizabeth Shaw Sophomore Psi Beta Award
Tyrone Smith Freshman Outstanding Freshman Award
Steven Keith Taylor Freshman J. Lacy McLean Award
Courtney Lee Tutterow Sophomore Achievement Award in Academics
Courtney Lee Tutterow Sophomore Achievement Award in Athletics
Courtney Lee Tutterow Sophomore Norma Jean Miller Scholarship
Courtney Lee Tutterow Sophomore Travis Eiler General Excellence Award
Karina Vega Freshman Trailblazer Journalism Award
Leeanna Kay Will Sophomore A.G. Carter Literary Award
Leeanna Kay Will Sophomore Achievement Award in Academics
Leeanna Kay Will Sophomore Charles Moss Award
Kendall Roshad Witt Sophomore Achievement Award in Service
Kendall Roshad Witt Sophomore Olin D. Johnston Good Citizenship Award
Kendall Roshad Witt Sophomore Reverend Samuel Haywood Poston Award
Kendall Roshad Witt Sophomore Thomas R. Bailey Humanitarian Award